Szeretettel köszöntjük honlapunkon!
Településünk büszkesége a Kassai-völgy, Kassai Lajos lovasíjász birtoka, mely Kaposmérő határában terül el, 15 ha területet foglal magában és a 80-as évek végétől épül, és szépül. A világ minden részéről fogad tanulni vágyókat, továbbá teret ad nemzetközi versenyeknek, edzőtáboroknak, világtalálkozóknak. A Kassai-völgyben tíz év gyakorlással tökéletesedett a Kassai-pálya, a fedett és fedetlen pályák. Jelenleg ez a hely a lovasíjászat világközpontja. A Kassai-féle lovasíjász módszer 2014. elején Hungarikum lett. Kassai Lajos világhírű lovasíjász íjkészítéssel foglalkozik, emellett minden hónap első szombatján bemutatókat és rendhagyó történelemórákat tart a völgyben.
Bővebb információ: Tovább
Hazánkban az állatkerteken kívül 3 helyről tudunk, ahol bölények élnek. Ezek egyike a kaposmérői farm, amely közel egy évtizede 4 amerikai bölény tartásával indult. A bölényfarm alkalmat ad bölények megfigyelésére, gyerekkorunk indián romantikájának felidézésére Kaposmérőn. A Gelencsér László vezette Bölényfarm, a település északi felén található, a Hetes- Juta átkötő út jobb oldalán.
Hazánk leghosszabb mesterséges tava Somogy megye székhelyétől északra található. A Kaposba torkolló Deseda patak felduzzasztásával 1974-ben létrehozott, mintegy 8 km hosszan elnyúló, 26 km-nyi partszakasszal keretezett állóvíz – táplálója előtt tisztelegve – szintén a Deseda nevet viseli, és nemcsak a horgászok, hanem a kerékpárosok és a sétapártiak körében is igen népszerű. Az elmúlt években Kaposvár önkormányzata, valamint a SEFAG Erdészeti és Faipari Zrt. jelentős fejlesztéseket hajtott végre a tó környezetében. Természetismereti látogatóközpont, bringaút, madármegfigyelő torony, csónak- és hajókikötő, 14 km-es ökoturisztikai gyalogút, kalanderdő, lombkoronasétány és kilátó is létesült.
A dizájnos fémelemekkel feldobott, illetve stabilizált, visszafogott színezetű, faszerkezetű kilátót 2014-ben emelték azzal a céllal, hogy a magasból gyönyörködhessenek a Desedában és a tavat övező erdőben az ide ellátogatók. Az impozáns kilátó egész évben szabadon látogatható, parkolni pedig a közvetlen közelében lehet. Egész évben szabadon látogatható.
A Deseda-tó – Magyarország leghosszabb mesterséges tava – Kaposvártól északra helyezkedik el. Ennek partján épült fel a Fekete István Látogatóközpont, otthont adva kiállításoknak, élményparknak, bázisául szolgálva a csónak-, hajó- és kerékpártúráknak.
Bővebb információ: Tovább
Bejelentkezés:
Belépőjegy árak:
Teljes árú: 800 Ft/fő
Kedvezményes: 400 Ft/fő
Családi jegy: 1700 Ft
Csoportos jegy (10 fő felett): 700 Ft/fő (teljes árú), 350 Ft/fő (kedvezményes)
Szakmai tárlatvezetés: 2800 Ft (előzetes bejelentkezés szükséges)
"Erdő a városban" A SEFAG Zrt. által működtetett, Kaposvár belvárosában található Erdők Háza Látogatóközpont közelebb hozza Somogyország erdei kincseit a természeti környezetet kedvelők és használók, valamint az erdő és élővilága iránt érdeklődők részére. A Bajcsy-Zs. utcai, műemlék jellegű, régi erdészeti épületet olyan bemutatóhellyé, foglalkoztató teremmé varázsolta az erdőgazdálkodó cég, ahol az óvodás- és iskolás korú gyermekek, családok, turisták, érdeklődők barangolhatnak az „erdő rejtekei” között.
A látogatóközpont nyitva tartása:
Hétfő: szünnap
Kedd-szerda-csütörtök: 9-17-ig
Péntek-szombat: 9-18-ig
Vasárnap: szünnap
Igény esetén szakvezetés is kérhető a kiállítótérben.
Információ, regisztráció:
Bővebb információ: Tovább
Bővebb információ: Tovább
Bővebb információ: Tovább
A kaposvári Meistro Lovasklub 2000-ben alakult, amikor a lehetőség, a fiatal társaság tenni akarása és az igények egyszerre találkoztak a város szélén, a Kapos folyó partján, a Kecelhegy aljában. Hagyományőrző tevékenységükkel pár év alatt országszerte ismertté váltak. A somogyi betyárok 2003-ban a Nemzeti Lovas Fesztivál különdíját, 2004-ben országos csikósversenyt nyertek, 2005-ben a Somogy megyei lovas bandérium tagjaként megnyerték a III. Lovas Világtalálkozót Szarvason. 2009-ben a Zánkai Lovas Fesztiválon a Somogyi bandérium ismét a legjobbnak bizonyult. A somogyi betyárok felállított táborhelyükkel és lovasprogramjukkal, melyet szintén a legszínvonalasabbnak ítélt a zsűri, véglegesen beírták magukat a Somogyi lovas betyár hagyományok örökösei közé.
Bővebb információ: Tovább
Egyik fő tevékenységük a lovas hagyományőrzés. Lovasbemutatóik során használt eszközeikből egy kis állandó kiállítást rendeztek be klubhelységükben, minden korból való lovas szerszámokból és harci eszközökből. Így a honfoglaláskori íjak, dobok és nyergek mellett a középkori lovai eszközök, ruhák, fegyverzetek is láthatóak. A somogyi huszárok székhelyeként is működő lovasklub természetesen bemutatja az eredeti 48-as huszárnyerget, a lovassági kürtöt, kardokat és egy 1800-as évből származó huszár obsitot is. A legnagyobb teret a betyárok eszközei foglalják el. A csikóbőrös kulacs, fokos, furkósbot, karikás ostor, duplacsövű puska és egyebek.
A kaposvári Virágfürdő a Dunántúl legnagyobb egybefüggő vízfelületű élményfürdője, fedett és nyitott medencékkel is rendelkező uszoda, valamint gyógyvízzel ellátott termálfürdő.
Bővebb információ: Tovább
Bővebb információ: Tovább
Patca Katica Tanya Élményközpont: Tovább
Zsippó Madár és élménypark: Tovább
Szennai Skanzen: Tovább
Kardosfa, Zselici Csillagpark: Tovább
Bőszénfai Szarvasfarm: Tovább
Lábod, Petesmalmi Vidrapark: Tovább
Almamellék, Zselici Csühögő - Erdei kisvasút: Tovább
Szigetvár, Szigetvári Vár: Tovább
Szigetvár, Szigetvári Gyógyfürdő: Tovább